I liga: Górale jeszcze walczą

Podbeskidzie Bielsko-Biała przełamało serię bez zwycięstwa i po dłuższej przerwie triumfuje w rozgrywkach ligowych. Czy Górale rzutem na taśmę wywalczą miejsce w strefie barażowej?

/

Podbeskidzie wygrywa z Sandecją na inaugurację 33. kolejki Fortuna 1.liga. To pierwsze zwycięstwo śląskiego zespołu od połowy kwietnia.

Górale przez większość czasu mieli przewagę i wyglądali lepiej na tle Sandecji, choć kompletnie nic z tego nie wynikało. Goście wyszli na prowadzenie za sprawą samobójczego trafienia Sylwestra Lusiusza w 20. minucie spotkania. Pomocnik Sandecji niefortunnie nabiegł na piłkę i skierował ją do własnej siatki.

Tuż przed samym końcem w doliczonym czasie drugiej połowy wynik na 2:0 podwyższył Krzysztof Drzazga, chwilę potem było już 3:0 po golu Goku

Podbeskidzie wciąż ma matematyczne szanse na awans do strefy barażowej. Jeszcze w tej kolejce Górale mogą jednak pożegnać się z barażami. Jeśli Stal Rzeszów lub Arka Gdynia wygrają swoje mecze, wówczas Podbeskidzie straci jakiekolwiek szanse na zakończenie sezonu w pierwszej szóstce.

Sandecja niezmiennie okupuje dno tabeli i zajmuje 17. miejsce. To ostatnie podrygi pierwszoligowe w Nowym Sączu.