Holenderski klasyk został przerwany

Ligi w Europie Inne ligi

Wielki hit pomiędzy Ajaxem a Feyenoordem w holenderskiej lidze został przerwany z powodu zachowania kibiców Ajaxu, którzy nie mogli zaakceptować wyniku swojej drużyny.

Feyenoord nie okazywał litości swojemu największemu rywalowi i już po zaledwie 37 minutach prowadził 3:0 z Ajaxem w ligowym klasyku. Gospodarze zupełnie nie radzili sobie w tym meczu, co wywołało niezadowolenie kibiców z Amsterdamu.

Niedzielny hit kolejki w Eredivisie został zakłócony właśnie przez sfrustrowanych kibiców. Z trybun kilkukrotnie wyrzucano zapalone race na boisko, co doprowadziło do przerwania meczu w 55. minucie. Sędzia spotkania podjął decyzję i poprosił obie drużyny o udanie się do szatni.

Meczu oczywiście nie wznowiono. W następnych dniach holenderska federacja podejmie decyzję i najprawdopodobniej Ajax przegra na zasadzie walkowera. Bardzo możliwe, że amsterdamski klub zostanie ukarany słoną grzywną.