Hitowe starcie w Lipsku na remis

W ostatnim sobotnim spotkaniu 6. kolejki rozgrywek niemieckiej Bundesligi RB Lipsk zremisował w hitowym starciu z Bayernem Monachium 2:2. Mistrzowie Niemiec pomimo tego, że przegrywali 0:2 w drugiej połowie byli w stanie odwrócić losy rywalizacji, w czym swój duży udział miał Leroy Sane

W pierwszej połowie przewagę mieli gospodarze, którzy przez ten czas zdążyli wypracować sobie dwubramkową przewagę. W 20. minucie rywalizacji Xavier Schlager świetnie uruchomił podaniem Loisa Opendę, który wykorzystał bierność obrony Bayernu i z bliskiej odległości otworzył wynik spotkania. Podopieczni trenera Marco Rose poszli za ciosem i sześć minut później podwyższyli prowadzenie.

Ponownie jedną z głównych ról w akcji bramkowej odgrywał Openda. Belgijski napastnik świetnie wrzucił piłkę w pole karne, gdzie dopadł do niej Castello Lukemba, który strzałem głową zmusił Svena Ulreicha po raz drugi sobotniego wieczora do wyciągnięcia piłki z siatki. Mistrzowie Niemiec w pierwszej połowie w Lipsku spisywali się dość słabo i mieli problemy z realnym zagrożeniem bramce gospodarzy.

Po przerwie podopieczni trenera Thomasa Tuchela ruszyli jednak do ataku. W 55. minucie sędzia podyktował rzut karny dla Bayernu, po tym jak piłkę ręką we własnym polu karnym po strzale z rzutu wolnego Leroya Sane zagrał Benjamin Henrichs. Do jedenastki podszedł Harry Kane, który strzałem w prawy róg bramki strzelił gola kontaktowego. Janis Blaswich wyczuł intencje Anglika, ale strzał Kane’a był na tyle mocny, że golkiper gospodarzy nie dal rady skutecznie interweniować.

W 70. minucie rywalizacji w Lipsku mieliśmy już remis. Bawarczycy bardzo dobrze rozegrali kontratak, w efekcie którego Sane w sytuacji sam na sam z Blaswichem strzałem w lewy dolny róg bramki doprowadził do wyrównania. W drugiej połowie mistrzowie Niemiec grali na swoim poziomie w ofensywie i byli w grze o wywiezienie kompletu punktów w sobotni wieczór z Lipska.

Ostatecznie hitowe starcie w Lipsku zakończyło się podziałem punktów, co wydaje się być sprawiedliwym rezultatem. Po tym spotkaniu Bawarczycy zajmują 3. miejsce w ligowej tabeli. Zawodnicy zespołu z Lipska plasują się na piątej pozycji.