Hit calcio dla Juventusu

Juventus górą w renomowanym starciu z AS Romą. Gospodarze tego meczu wyglądali pewniej na tle Rzymian, jednak wygrali skromnie 1:0.

Stara Dama zwycięża w hicie 18. serii gier włoskiej ligi. Juve przed starciem z Romą stało w roli faworyta i spełniło oczekiwania, wygrywając ze stołeczną ekipą 1:0.

Pierwsza połowa obyła się bez bramek, ale znacznie więcej dogodnych sytuacji miał Juventus. Najlepszą z nich w samej końcówce miał Filip Kostić. Piłka uderzona przez Serba pewnie leciała w światło bramki, ale w ostatnim momencie została wybita przez jednego z graczy Romy.

Jedyną bramkę w tym meczu zdobył Adrien Rabiot, raptem dwie minuty po wznowieniu spotkania po przerwie. Francuz wykorzystał bardzo efektownie wyglądające podanie Dusana Vlahovicia i z bliskiej odległości skierował futbolówkę do sieci.

Pełen mecz w drużynie Juventusu zagrał Wojciech Szczęsny, od 76. minuty na boisku obecny był Arkadiusz Milik, zastępując Vlahovicia. Z kolei od pierwszej minuty w zespole Romy grał Nicola Zalewski, Mourinho zdjął go z murawy w 80. minucie gry.

Dzięki zwycięstwu Juve umocniło się na drugim miejscu w tabeli i odrobiło stratę do liderującego Interu na dwa punkty. Roma jest na siódmej pozycji.