Hit Bundesligi dla Bayeru Leverkusen!

Hit 18. kolejki niemieckiej Bundesligi dla Bayeru Leverkusen! Podopieczni trenera Xabiego Alonso dwukrotnie odrabiali straty i ostatecznie pokonali na wyjeździe RB Lipsk 3:2. Zespół z Leverkusen dzięki temu wciąż utrzymuje status niepokonanej drużyny w ligowych rozgrywkach.

Mecz lepiej rozpoczął się dla gospodarzy, którzy w 7. minucie objęli prowadzenie. Xavi Simons strzałem z obrębu pola karnego w prawy dolny róg bramki otworzył wynik hitu 18. kolejki niemieckiej Bundesligi. Niespełna dwie minuty później mogło być już 2:0, ale uderzenie Benjamina Sesko poleciało wówczas tuż obok lewego słupka.

Kolejne gole w tym starciu padły natomiast już w drugiej połowie i to już na jej samym początku. Do wyrównania doprowadzili wówczas podopieczni trenera Xabiego Alonso. Alejandro Grimaldo dobrze znalazł podaniem Nathana Tellę, a ten wpakował piłkę do pustej siatki. Kilka minut później goście mogli już prowadzić, ale strzał z pola karnego Floriana Wirtza w 55. minucie spotkania wybronił Janis Blaswich

Natomiast kilkadziesiąt sekund później prowadzenie ponownie objęli gospodarze. Dani Olmo w kontrataku świetnie podał do Loisa Opendy, a Belg następnie wykończył tę akcję uderzeniem z pierwszej piłki z bliskiej odległości. Siedem minut później lider niemieckiej Bundesligi ponownie doprowadził do wyrównania. Po dośrodkowaniu w pole karne gospodarzy najlepiej odnalazł się Jonathan Tah i stoper gości strzałem głową w prawy dolny róg bramki dał remis swojej drużynie.

Końcówka hitowego spotkania w sobotni wieczór w Lipsku zapowiadała się emocjonująco. Tak też się stało, gdyż w doliczonym czasie gry goście przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. W drugiej minucie tego czasu Grimaldo dośrodkował piłkę z rzutu rożnego, a w polu karnym gospodarzy odebrał Piero Hincapie, który strzałem w lewy górny róg bramki dał prowadzenie swojej drużynie. Ostatecznie piłkarze Bayeru Leverkusen po raz drugi w tym sezonie pokonali RB Lipsk w stosunku 3:2 i wciąż utrzymują miano niepokonanych w tym sezonie w Bundeslidze.