Fermin Lopez during the Paris 2024 Olympics Uzbekistan v Spain football match at Parc Des Princes stadium on July 24 in Paris, France. Photo by Laurent Zabulon/ABACAPRESS.COM

---
newspix.pl / 400mm.pl

Ligi w Europie Świat

Hiszpanie powalczą o złoto IO

Olimpijska reprezentacja Hiszpanii podąża złotym śladem starszych kolegów. W półfinale turnieju piłkarskiego na Igrzyskach Olimpijskich La Roja wygrała 2:1 z Marokiem.

Kamil Sulej

Przez ponad godzinę mecz nie układał się po myśli Hiszpanów. Podopieczni Santiego Denii mieli spory problem z przejęciem kontroli nad spotkaniem. W 36 minucie sytuację Hiszpanii dodatkowo skomplikowało trafienie Soufiane Rahimiego z rzutu karnego.

Hiszpanie przez ponad godzinę bili głową w mur. W 65 minucie ujawnił się jednak bohater spotkania. To Fermin Lopez, który doprowadził do wyrównania. Młody pomocnik Barcelony na pięć minut przed końcem do gola dołożył asystę przy zwycięskim trafieniu rezerwowego Juanlu Sancheza. La Roja wygrała 2:1 i zagra o złoto.

9 sierpnia rywalem Hiszpanii w wielkim finale IO będzie Francja lub Egipt.