Hiszpania zwycięzcą Ligi Narodów!

Ligi w Europie Liga Narodów

Hiszpania została zwycięzcą Ligi Narodów UEFA! La Furia Roja dopiero w serii rzutów karnych okazała się lepsza od Chorwacji.

Kiedy Chorwaci mierzyli się z Hiszpanami poprzednim razem, w 2021 roku w ramach 1/8 finału mistrzostw Europy, na brak emocji nie można było narzekać. Wynik mówi sam za siebie – 3:5 po dogrywce. Grad goli. Zwroty akcji. Widowisko przed duże „W”. Nic dziwnego, że spotkanie to w powszechnym odbiorze zostało uznane za jedno z najlepszych podczas całego turnieju.

Dwa lata później los znowu skrzyżował Vatrenich z La Furia Roja. Tym razem w ramach finału Ligi Narodów. I jeśli ktoś ponownie oczekiwał fajerwerków na boisku, to niestety mocno się zawiódł. Ani jedni, ani drudzy nie chcieli podejmować przesadnego ryzyka, mecz był dość zamknięty, skoncentrowany przede wszystkim na defensywie, brakowało dogodnych akcji podbramkowych.

Przez 90 minut podstawowego czasu gry nie padł żaden gol. Przed 30 dodatkowych minut w ramach dogrywki również. Wreszcie, po nieskutecznych 120 minutach, sędzia był zmuszony zarządzić konkurs rzutów karnych, by wyłonić złotego medalistę.

A jedenastki lepiej wykonywali Hiszpanie. Wśród nich spudłował tylko Aymeric Laporte, zaś po stronie Chorwatów rzutu karnego nie wykorzystali Lovro Majer i Bruno Petković – ich oba strzały obronił strzegący dostępu do hiszpańskiej bramki Unai Simon

Zgłodniała sukcesu La Furia Roja sięgnęła po pierwsze od 2012 roku trofeum. Podopieczni Zlatko Dalicia natomiast znowu muszą obejść się smakiem i zadowolić statusem tych „wiecznie drugich”.