Hat-trick  Sebastiana Hallera

Hat-trick Sebastiana Hallera

Sebastian Haller jeszcze niedawno walczył z nowotworem. Teraz zawodnik przygotowuje się do wznowienia sezonu z Borussią Dortmund i popisał się w meczu towarzyskim, trzykrotnie trafiając piłkę do siatki.

Sebastian Haller przed rozpoczęciem trwającego sezonu musiał odłożyć futbol na bok. U zawodnika wykryto nowotwór jąder. Gracz z Wybrzeża Kości Słoniowej musiał poddać się chemioterapii i dwukrotnie trafiał na stół operacyjny. Proces leczenia przebiegł znakomicie i jak się okazało, 28-latek w kilka miesięcy pokonał raka i teraz ma zielone światło na powrót do gry.

Haller razem z Borussią Dortmund przygotowuje się do wznowienia rozgrywek Bundesligi. Napastnik mimo dłuższej przerwy spisuje się znakomicie. Świetną formą błysnąłw kontrolnym meczu przeciwko FC Basel, w którym BVB wygrała aż 6:0.

Zawodnik pojawił się na boisku w ostatnim kwadransie, jednak nie przeszkodziło mu to w zdobyciu… hat-tricka. W 10 minut piłkarz trzykrotnie trafił do siatki i ustanowił wynik spotkania.

Borussia Dortmund swój ligowy mecz zagra 20 stycznia przeciwko Augsburgowi.