GKS Tychy wciąż niepokonany u siebie

W ostatnim niedzielnym spotkaniu Fortuna 1. Ligi GKS Tychy pokonał u siebie Znicz Pruszków 2:1. Tym samym podopieczni trenera Dariusza Banasika są wciąż niepokonani u siebie w lidze, a dzięki temu zwycięstwu awansowali na 3. miejsce w tabeli.

W ostatnim niedzielnym spotkaniu 10. kolejki rozgrywek w Tychach działo się dość wiele. Obie drużyny grały dość odważnie w ofensywie i dochodziły do klarownych okazji na strzelenie gola. Pierwszą z nich wykorzystali goście, którzy w 27. minucie rywalizacji objęli prowadzenie. Jakub Wójcicki dograł piłkę do Shumy Nagamatsu, a Japończyk strzałem z okolicy linii pola karnego przy lewym słupku otworzył wynik spotkania.

Tyszanie natomiast nie złożyli broni i choć do przerwy przegrywali, to ten stan rzeczy nie utrzymał się długo po wznowieniu gry. W 51. minucie Wiktor Żytek dobrze przedłużył dośrodkowanie z rzutu rożnego, co wykorzystał Jakub Budnicki, który uderzeniem głową z najbliższej odległości doprowadził do wyrównania.

Później obie drużyny miały swoje okazje, aby objąć prowadzenie, ale tej sztuki dokonali tyszanie. W 80. minucie Daniel Rumin wykorzystał dobrą sytuację i w sytuacji sam na sam z bramkarzem strzałem przy lewym słupku znacznie przybliżył tyszan do odniesienia cennego zwycięstwa.

Pod koniec regulaminowego czasu gry faulowany w polu karnym gości był piłkarz gospodarzy – Krzysztof Machowski, ale sędzia nie zdecydował się jednak na podyktowanie rzutu karnego. Ostatecznie gospodarze zwyciężyli 2:1, dzięki czemu awansowali na 3. pozycję w ligowej tabeli.