Girona wygrała z FC Barceloną!

Ligi w Europie La Liga

W katalońskich derbach maluczki klub okazał się lepszy od potentata. Girona wykorzystała katastrofalne błędy Barcy i wygrała 4:2!

Rewelacja ligi rozklepała FC Barcelona! Girona nie miała litości dla lokalnego przeciwnika i pokonała pogrążoną w kryzysie Barcę 4:2!

Już w 12. minucie spotkania Girona objęła prowadzenie za sprawą trafienia Artema Dovbyka. Gospodarze po kilku minutach zdołali wyrównać i niemoc strzelecką przełamał Robert Lewandowski. Polak skutecznie wykorzystał dośrodkowanie Raphinii i pewnym strzałem głową skierował piłkę do siatki.

FC Barcelona popełniała katastrofalne błędy w defensywie i skutkiem tego była bramka Miguela Gutierreza w 40. minucie spotkania na 2:1 dla gości.

Barca niemal przez cały mecz przeważała, często też atakowała, ale skuteczność raziła po oczach. Wiele prób było przestrzelonych i niedokładnych. Girona skupiła się na kontroli środka pola i wyczekiwaniu na kontry. W 80. minucie znów z pomocą defensywy rywala Valery pokonał Inakiego Penę i było już 3:1.

Emocji nie brakowało w samej końcówce meczu. W doliczonym czasie gry Gundghan zdołał trafić do siatki i mogło się wydawać, że będzie to pozytywny impuls dla gospodarzy. Lewandowski nieco później miał świetną piłkę meczową, ale dramatycznie skiksował przy strzale głową. Girona w piątej minucie dodatkowego czasu gry trafiła na 4:2 – na listę strzelców zapisał się Stuani!

Girona powraca na fotel lidera La Liga. Katalończycy wykorzystali potknięcie Realu Madryt i mają nad Los Blancos dwa oczka przewagi.

Mimo że to druga klęska FC Barcelona w tym sezonie, sytuacja w tabeli jest słaba. Aktualnie Barca jest na 4. miejscu i do lidera traci już siedem punktów!