Frankowski wrócił do składu Lens

Ligi w Europie Inne ligi

Przemysław Frankowski po kilku miesiącach powrócił do wyjściowej jedenastki Lens. Polak zagrał pełne spotkanie, a jego drużyna pewnie pokonała 3:1 Clermont w 29. kolejce Ligue 1.

Lens po dwóch nieudanych spotkaniach w lidze francuskiej dopięło swego i zdobyło komplet punktów. Tym razem drużyna pod wodzą trenera Francka Haise pokonała Clermont 3:1.

Pierwszego gola zdobyli jednak goście, którzy już od 9. minuty spotkania prowadzili. Elbasan Rashmani trafił do siatki i Clermont miało przewagę. Jeszcze w trakcie pierwszej połowy do siatki trafiali Kevin Danso a także Florian Sotoca, dzięki czemu Lens prowadziło do przerwy.

W drugiej połowie widoczną przewagę mieli gospodarze i po kilku akcjach mogli podwyższyć swoje prowadzenie. W 58. minucie Massadio Haidara zapisał się na listę strzelców i tym samym ustanowił wynik na 3:1 dla Lens.

Pełny mecz rozegrał Przemysław Frankowski, który pierwszy raz od dawna znalazł się w wyjściowej jedenastce Lens. Po raz ostatni pełne spotkanie rozegrał w styczniu przeciwko Marsylii (0:2). Tym razem reprezentant Polski zagrał poprawny mecz i dobrze wykonywał swoje obowiązki.

Dzięki zwycięstwu Lens wskoczyło na 6. miejsce w tabeli.