Fortuna 1 Liga: Biała Gwiazda z kompletem punktów

Wisła po ubiegłotygodniowej wpadce z Resovią zdobywa komplet punktów i do zbliżającego się finału Pucharu Polski podchodzi w dobrym nastroju.

Sytuacja w czołówce I Ligi jest wyjątkowo emocjonująca. Wiele drużyn jest w rzeczywistej walce o baraże. Wisła jest jedną z nich i dzisiejsze zwycięstwo jest wyjątkowo ważne.

Biała Gwiazda świetnie rozpoczęła to spotkanie. Już w 5. minucie bramce zagroził Eneko. Jego uderzenie głową świetnie obronił Procek. Wiślacy się nie zatrzymali i wciąż nacierali na rywali. Po kwadransie gry udało im się wyjść na prowadzenie. Po raz kolejny świetnie pierwszy strzał wybronił Procek, ale wobec dobitki Alfaro był już bezradny i musiał skapitulować.

Goście nie pozostali dłużni. W 26. minucie gola wyrównującego strzałem sprzed pola karnego zdobył Miroslav Ilicic. Gospodarze jeszcze szybciej objęli prowadzenie. W 32. minucie swoją 16. bramkę w tym sezonie zdobył Angel Rodado i Wisła na przerwę schodziła z minimalnym prowadzeniem. Wynik meczu a 3:1 już doliczonym czasie gry ustalił Patryk Gogół.

Wisła kolejne spotkanie rozegra 02.05 z Pogonią Szczecin w finale Pucharu Polski na Stadionie Narodowym.