Finał Coppa Italia [zapis relacji]

O 21 na Stadio Olimpico w Rzymie rozpocznie się finał Coppa Italia, w którym Atalanta BC podejmie Juventus FC. Zapraszamy na relację z tego spotkania.

Koniec! Juventus zdobywcą Pucharu Włoch.

90+5′
Za protesty na trybuny wyrzucony został Massimilliano Allegri

90+4′
Perin kapitalnie broni mocny strzał Edersona!

90+1′
Żółta kartka dla Bremera.

90′
Sędzia dolicza sześć minut.

84′
Kapitalna szansa Juventusu – Miretti trafia w poprzeczkę po podaniu Milika.

Vlahovic na minimalnym spalonym.

81′
Na murawie meldują się Arkadiusz Milik (za Dusana Vlahovicia) oraz Timothy Weah (w miejsce Federico Chiesy).

80′
Zza pola karnego uderzał Ademola Lookman, ale Nigeryjczyk trafił w słupek!

78′
Żółta kartka dla Djimsitiego za ostre wejście od tyłu w nogi Vlahovicia.

Nieuznany gol Vlahovicia.

73′
Vlahović trafia do siatki głową po znakomitym dośrodkowaniu Cambiasso. Po analizie VAR gol nie zostaje jednak uznany – Serb był na pozycji spalonej.

70′
Druga zmiana w Juventusie. Kenan Yildiz w miejsce Federico Chiesy. Wcześniej Fabio Miretti zmienił Hansa Nicolussi Caviglię

Powtórka świetnej akcji Vlahovicia.

65′
Ostatnia zmiana w Atalancie. Kontuzjowanego de Roona zmienia Rafael Toloi

64′
W odpowiedzi kapitalna, indywidualna Vlahovicia, którego uderzenie w ostatniej chwili zablokował Marten de Roon. Chwilę później, w polu karnym padł Chiesa, ale gwizdek Mareski milczał.

63′
Strzał Toure zablokowany przez Bremera.

59′
Aż trzy zmiany w Atalancie:
Hateboer -> Zapacosta
Scalvini -> Hien
Miranczuk -> Pasalić

58′
Po dobrym dośrodkowaniu Berata Dijmstiego, głową uderzał Teun Koopmeiners, ale piłka minęła słupek bramki Juve.

55′
Vlahović ukarany żółtą kartką za protesty.

53′
Isak Hien w polu karnym odepchnął Dusana Vlahovicia. Zdaniem arbitra, Juve nie należał się w tej sytuacji rzut karny.

46′
Rozpoczynamy drugą połowę.
Jedna zmiana w Atalancie – El Bilal Toure w miejsce Charlesa De Ketelaere.

45+2′
Koniec pierwszej połowy.
Zdecydowana przewaga po stronie Atalanty, która aż przez 57% czasu gry utrzymywała się przy piłce. Podopieczni Gianpiero Gasperiniego nie oddali jednak na bramkę Juventusu choćby jednego celnego strzału!

39′
Zza pola karnego uderzał Andrea Cambiasso, ale piłka poszybowała nad bramką Atalanty.

Dusan Vlahovic czwartym w historii piłkarzem, który strzelał gole w dwóch finałach Pucharu Włoch.

34′
Przed znakomitą szansą z ok. 16 metrów stanął Charles De Katelaere, ale naciskany przez obrońców Bianconerich, fatalnie spudłował.

33′
Pierwszy od dawna ofensywny wypad turyńczyków. Uderzenie Hansa Nicolussi Caviglii zostało jednak zablokowane.

28′
Stara Dama zamknięta na własnej połowie przez Atalantę, ale nie przekłada się to na konkretne sytuacje dla La Dea.

17′
Żółta kartka dla Isaka Hiena za brutalny faul na Federico Chiesie.

11′
W polu karnym Juve szarżował Mario Pasalic. Strzał Chorwata był jednak zbyt lekki, aby zaskoczyć Mattię Perina.

8′
Znów gorąco pod bramką Atalanty. Po rzucie rożnym groźnie uderzał Federico Gatti.

4′
Gol dla Juventusu! Nieudana pułapka ofsajdowa graczy z Bergamo, Andrea Cambiaso uruchamia prostopadłym podaniem Dusana Vlahovicia, który pokonuje płaskim strzałem Marco Carnesecchiego.

21:05
Z lekkim opóźnieniem, ale rozpoczynamy finał Coppa Italia.

20:58 Juventus to rekordzista w liczbie triumfów w Pucharze Włoch (14, ostatnie zwycięstwo w 2021 r.). Poza tym siedmiokrotnie dochodził również do finału. Atalanta BK z kolei ma na koncie jeden Puchar Włoch (wygrana w 1963 r., poza tym cztery przegrane finały).

20:56 Sędzią głównym tego spotkania jest Fabio Maresca.

20:52 Oto składy obydwu zespołów: