Fenerbahce znów traci punkty

Ligi w Europie Inne ligi

Fenerbahce nieco komplikuje swoją sytuację w drodze po mistrzostwo Turcji. W 21. kolejce nieoczekiwanie remisuje z Samsunsporem 1:1.

Sebastian Szymański znów zagrał poprawne spotkanie (fot. 400mm.pl / ACABA)

Niespodziewanie, Fenerbahce straciło punkty w 21. kolejce tureckiej SuperLig. Zespół z Stambułu uchodził za zdecydowanego faworyta do zwycięstwa, co potwierdził sam przebieg spotkania. Gospodarze kontrolowali grę, ale z powodu rażącej nieskuteczności nie zdołali pokonać Samsunsporu, który zajmuje 15. miejsce w tabeli.

Na samym początku meczu Fenerbahce nie wydawało się mieć problemów, zdobywając prowadzenie w 10. minucie po trafieniu Irfana Kahveciego. Jednak w drugiej połowie Emre Klinić wyrównał wynik, a gol pomocnika Samsunsporu okazał się kluczowy w kontekście remisu.

Sebastian Szymański był się na boisku od samego początku i został zmieniony w 80. minucie. Polski zawodnik był jednym z najbardziej zaangażowanych graczy Fenerbahce, kilkakrotnie napędzając akcje swojego zespołu i kreując obiecujące sytuacje strzeleckie. Oddał dwa strzały, w tym jedną bezpośrednio z rzutu wolnego, lecz jego strzał został skutecznie sparowany przez bramkarza przeciwników.

Fenerbahce pozostanie liderem ligi, ale w przypadku zwycięstwa Galatasaray z Trabzonsporem, oba zespoły zrównają się punktami. Zdobyty punkt pozwolił Samsunsporowi nieznacznie odskoczyć strefie spadkowej.