Razvan Marin (Romania) bejubelt seinen Treffer zum 1:1 mit Nicolae Stanciu (Romania) waehrend des Spiels der UEFA EURO 2024 - Gruppe E zwischen Slowakei und Rumänien, Arena Frankfurt am 26. June 2024 in Frankfurt am Main, Deutschland. (Foto von Marco Steinbrenner/DeFodi Images)

Razvan Marin (Romania) celebrates after scoring his teams first goal with Nicolae Stanciu (Romania) during the UEFA EURO 2024 - Group E match between Slovakia and Romania at Arena Frankfurt on June 26, 2024 in Frankfurt am Main, Germany. (Photo by Marco Steinbrenner/DeFodi Images)
PILKA NOZNA EURO MISTRZOSTWA EUROPY RUMUNIA - SLOWACJA
POLAND ONLY!
---
newspix.pl / 400mm.pl

Euro 2024

EURO 2024: Remis, który zadowala każdego. Rumunia wygrała grupę E, Słowacja też z awansem

Po końcowym gwizdku sędziego na stadionie we Frankfurcie zapanowała obopólna radość. Rumunia zremisowała 1:1 ze Słowacją. Trójkolorowi zajęli pierwsze miejsce w grupie E, a nasi południowi sąsiedzi również świętowali awans do 1/8 finału.

Jan Broda

Już przed meczem było jasne, że remis urządza obydwie reprezentacje w kontekście awansu do fazy pucharowej, jednak nikt nie myślał o taktycznym zawieszeniu broni i grze specjalnie na podział punktów.

Spotkanie lepiej zaczęło się dla Słowaków. W 24. minucie Juraj Kucka wypatrzył w polu karnym przez nikogo niepilnowanego Ondreja Dudę, który pewnym uderzeniem głową otworzył wynik.

Nasi południowi sąsiedzi cieszyli się z prowadzenia niespełna kwadrans. W 37. minucie Razvan Marin strzałem w okienko z rzutu karnego podyktowanym p faulu na Ianisie Hagim doprowadził do wyrównania.

W drugiej połowie wynik nie uległ już zmianie, choć jedni i drudzy mieli swoje okazje, by przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Dopiero w końcówce Rumuni i Słowacy uznali, że lepiej nie ryzykować, by nie zaprzepaścić wygranego dla obu stron remisu.

To historyczny moment dla Rumunii, która nie tylko sensacyjnie zajęła pierwsze miejsce w grupie E, ale też po raz pierwszy od Euro 2000 zagra w fazie pucharowej wielkiego turnieju. W 1/8 finału zmierzy się ze Słowenią.