HAMBURG, GERMANY - JUNE 26: David Jurasek (15) of Czechia in action against Baris Alper Yilmaz (21) of Turkiye during the UEFA EURO 2024 group stage match between Czechia and Turkiye at Volksparkstadion on June 26, 2024 in Hamburg, Germany. Oguz Yeter / Anadolu/ABACAPRESS.COM
PILKA NOZNA EURO MISTRZOSTWA EUROPY CZECHY - TURCJA
---
newspix.pl / 400mm.pl

Euro 2024

EURO 2024: Czesi jadą do domu. Turcja pokonała naszych południowych sąsiadów

Reprezentacja Czech, grająca przez większość meczu w dziesiątkę, przegrała 1:2 z Turcją. Ćwierćfinaliści poprzedniej edycji ME zakończyli udział w Euro 2024 już w fazie grupowej.

Jan Broda

Czesi potrzebowali w ostatnim meczu potrzebowali zwycięstwa. Z takim też bojowym nastawieniem wyszli na mecz z Turkami. Najbardziej waleczny okazał się Antonin Barak, który już w 22. minucie wyleciał z boiska za drugą żółtą kartkę.

Początkowo osłabienie nie podłamało podopiecznych Ivana Haska. Do przerwy obronili bezbramkowy remis. Turcja w pierwszej połowie nie oddała ani jednego celnego strzału.

Vincenzo Montella i spółka znaleźli drogę do bramki tuż po zmianie stron. W 51. minucie Hakan Calhanoglu wyprowadził Turków na prowadzenie.

Czesi doprowadzili do wyrównania kwadrans później. W 66. minucie Tomas Soucek przywrócił nadzieję naszym południowym sąsiadom.

Na więcej jednak nie było ich stać. W doliczonym czasie gry Cenk Tosun wbił gwóźdź do czeskiej trumny. Jakby tego było mało, Czechy kończyły dziewiątkę po czerwonej kartce Tomasa Chorego w doliczonym czasie gry.