El. ME: Hiszpanie nadal zwycięscy, „samobój” piłkarza Jagiellonii

Broniący tytułu mistrzów Europy Hiszpanie wygrali kolejne spotkanie w eliminacjach do Euro 2012. Tym razem pokonali 3:1 Litwę, a mecz został rozegrany w Kownie.

Wynik meczu otworzył w 18. minucie Xavi, dla którego była to dziewiąta bramka w 101. meczu w reprezentacji. W drugiej połowie wyrównał gracz Valencii, Marius Stankevicius, jednak po kilkunastu minutach do własnej siatki trafił piłkarz Jagiellonii Białystok, Tadas Kijanskas. Ponadto na boisku pojawili się inni znani z polskich boisk piłkarze – również grający w Jagiellonii Andrius Skerla, zawodnicy Widzewa Łódź Darvydas Sernas i Mindaugas Panka, a także Tadas Labukas z Arki Gdynia i Dominykas Galkevicius z Zagłębia Lubin. Na kilka minut przed końcem rezultat ustalił Juan Mata.

Dzięki zwycięstwu podopieczni Vicente del Bosque mają już sześć punktów przewagi nad zajmującymi drugie miejsce w grupie I Czechami.