El. LE: Skromna zaliczka Piasta Gliwice

Kolejna z polskich drużyn ma za sobą pierwszy mecz w II rundzie eliminacji Ligi Europy. Piast Gliwice przed własną publicznością pokonał 3:2 łotewski zespół Riga FC.

Czwartkowe spotkanie rozgrywane w Gliwicach rozpoczęło się fatalnie dla gospodarzy. W 22. minucie zmagań na prowadzenie wyszli goście z Łotwy: po fatalnym błędzie Marcina Pietrowskiego na listę strzelców wpisał się Ukrainiec Roman Debełko.

Mistrzowie Polski długo nie byli w stanie odrobić start, do remisu doprowadzili dopiero po przerwie. W 66. minucie Martin Konczkowski dobrze dośrodkował, zaś Jakub Czerwiński strzałem głową zaskoczył łotewskiego bramkarza.

W końcówce błysnął Jorge Felix, który zdobył dwie bramki. W 82. minucie gry Hiszpan strzelił gola po podaniu Toma Hateleya, natomiast trzy minuty później asystę przy trafieniu Feliksa zaliczył Mikkel Kirkeskov (na zdjęciu).

Wydawało się, że Piast pojedzie na rewanż z niezłą zaliczką, jednak w końcówce gospodarze w bezmyślny sposób roztrwonili część przewagi. W 86. minucie piłkę do własnej bramki skierował Uros Korun.

Spotkanie rewanżowe w Rydze zostanie rozegrane w przyszły czwartek, 1 sierpnia. Zwycięzca tego dwumeczu w następnej rundzie zmierzy się w z przegranym rywalizacji pomiędzy Crveną Zvezdą Belgrad a HJK Helsinki w eliminacjach Ligi Mistrzów