El. LE: Legia wymęczyła wygraną

Legia Warszawa ponownie zawiodła w potyczce ze znacznie niżej notowanym przeciwnikiem. W pierwszym meczu II rundy eliminacji Ligi Europy wicemistrzowie Polski na swoim stadionie wygrali 1:0 z fińskim Kuopionem Palloseura, ale zaprezentowali się bardzo słabo.

Wojskowi byli zdecydowanymi faworytami w starciu z Kuopionem Palloseura. Drużyna prowadzona przez trenera Aleksandara Vukovicia ostatecznie odniosła skromne zwycięstwo, jednak sposób, w jaki to osiągnęła, pozostawia bardzo wiele do życzenia.

Jedyna bramka czwartkowego meczu padła w trakcie pierwszej połowy. W dziewiątej minucie zmagań Gruzin Walerian Gwilia dośrodkował z rzutu rożnego, a w polu karnym piłkę do siatki głową skierował obrońca Mateusz Wieteska. Wówczas trudno było przypuszczać, że gol 22-latka będzie jedynym tego wieczoru na stadionie przy Łazienkowskiej, ale tak się właśnie stało.

Spotkanie rewanżowe w Kuopio zostanie rozegrane w przyszły czwartek, 1 sierpnia. Zwycięzca tego dwumeczu w następnej rundzie zmierzy się w z lepszym w rywalizacji DAC Dunajska Streda – Atromitos (1:2 w pierwszym starciu).