El. LE: Dublet Świerczoka, awans Łudogorca

Łudogorec Razgrad awansował do kolejnego etapu eliminacji Ligi Europy. W rewanżowym meczu II rundy kwalifikacji bułgarska drużyna przed własną publicznością wygrała aż 4:0 z islandzkim Valurem.

Rozegrane przed tygodniem w Rejkiawiku pierwsze starcie tych zespołów zakończyło się remisem 1:1.

W rewanżu Łudogorec nie pozostawił wątpliwości, komu należy się awans do III rundy. Już po pierwszej połowie gospodarze prowadzili 2:0 po golach Dana Bitona oraz Jordana Ikoko.

Dopiero w 79. minucie na boisku pojawił się Jakub Świerczok, który zajął miejsce Rumuna Claudiu Keseru. Polski napastnik potrzebował zaledwie 180 sekund, aby wpisać się na listę strzelców. W 84. minucie Świerczok po raz drugi zaskoczył islandzkiego bramkarza.

Cały mecz w ekipie gospodarzy rozegrał defensywny pomocnik Jacek Góralski.

W III rundzie eliminacji Ligi Europy Łudogorec zmierzy się z walijską drużyną The New Saints FC.