Polska Ekstraklasa

Ekstraklasa: Zagłębie zremisowało w Gdyni

Zagłębie Lubin zremisowało na wyjeździe z Arką Gdynia 1:1 w pierwszym z piątkowych spotkań 19. kolejki Ekstraklasy. W 21. minucie prowadzenie dał podopiecznym Dariusza Pasieki Denis Glavina, ale już 35. minucie wyrównał strzałem głową Mouhamadou Traore.

Bohater meczu: Mouhamadou Traore (Zagłębie Lubin)
Napastnik „Miedziowych” przełamał niemoc strzelecką i odwdzięczył się Janowi Urbanowi za okazane mu zaufanie. Wykorzystał błąd defensorów Arki i strzelił gola, który przesądził o zdobyciu przez gości jednego punktu.

Tak padły bramki:

1:0 Glavina 21
Ładne dośrodkowanie Pawła Zawistowskiego z rzutu wolnego. Na piłkę nabiegł Denis Glavina i musnął ją głową, co zmyliło Bojana Isailovicia, który nie był w stanie obronić tego strzału.

1:1 Traore 35
Rzut wolny świetnie wykorzystali też goście. Ładna wrzutka Dawida Plizgi, a w polu karnym zupełnie niepilnowany był Mouhamadou Traore, który strzałem głową pokonał Macelo Moretto.

Ciekawostka meczu:
Pierwsza połowa została przedłużona o dziesięć minut z powodu awarii oświetlenia, która przerwała widowisko w 43. minucie. Gospodarzom szybko udało się z nią uporać i mecz mógł zostać spokojnie dokończony.