Ekstraklasa: Śląsk pokonał Legię

Sporą niespodziankę sprawił Śląsk Wrocław wygrywając w piątkowy wieczór 2:1 z Legią Warszawa w wyjazdowym spotkaniu 18. kolejki Ekstraklasy. Trzy punkty swojemu zespołowi golem zdobytym w 49. minucie zapewnił Sebastian Mila.

Mecz lepiej rozpoczęli podopieczni trenera Macieja Skorży, a ich przewagę golem w 7. minucie udokumentował Ariel Borysiuk. W 28. minucie wyrównanie drużynie z Wrocławia przyniosła już pierwsza dobra akcja w ofensywie, a podanie Dariusza Sztylki na bramkę ładnym strzałem zamienił Przemysław Kaźmierczak.

W drugiej połowie jeszcze lepszym uderzeniem popisał się Sebastian Mila, a Kaźmierczak mógł przypieczętować dobrą grę Śląska trzecim golem. W 71. minucie rzut karny wywalczył Piotr Ćwielong, ale jego kolega, który podszedł do jedenastki uderzył wysoko nad bramką.

Bohater meczu: Sebastian Mila (Śląsk Wrocław)
Piękny gol pomocnika gości z 49. minuty przesądził o cennym, wyjazdowym zwycięstwie jego zespołu.

Tak padły bramki:

1:0 Borysiuk 7
Piękny strzał pomocnika gospodarzy. Zbyt krótko piłkę głową poza własne pole karne wybijał Tadeusz Socha. Dopadł do niej Ariel Borysiuk i bez zastanowienia uderzył. Marian Kelemen nie był w stanie skutecznie interweniować.

1:1 Kaźmierczak 28
Kolejny szczególnej urody gol. Po dośrodkowaniu Dariusza Sztylki z prawej strony bez zastanowienia z ostrego kąta z woleja uderzył Przemysław Kaźmierczak. Wojciech Skaba nie zdążył zareagować.

1:2 Mila 49
Festiwal pięknych bramek zakończył Sebastian Mila. Piotr Ćwielong zgrał piłkę głową do ustawionego przed polem karnym partnera. Ten bez zastanowienia uderzył i trafił przy samym okienku bramki Legii.