Ekstraklasa: Niesamowita końcówka Lecha

Arka Gdynia przegrała 0:3 z Lechem Poznań w ostatnim sobotnim spotkaniu 17. kolejki Ekstraklasy. Przez większą część spotkania obie drużyny prowadziły wyrównany pojedynek, dopiero w końcówce mistrzowie Polski rozstrzygnęli losy spotkania na swoją korzyść, strzelając aż trzy bramki.

Festiwal strzelecki rozpoczął w 84. minucie Bartosz Ślusarski, który efektownym szczupakiem po dograniu Wołąkiewicza dał Lechowi prowadzenie. Cztery minuty później na 2:0 podwyższył Artjoms Rudnevs, a wynik spotkania w 89. minucie pięknym lobem po strzale głową ustalił Tomasz Mikołajczak.

Tak padły bramki:

0:1 Ślusarski 84
Piłka po szybko rozegranym rzucie wolnym trafiła do Wołąkiewicza, a ten odegrał do Ślusarskiego, który efektownym strzałem szczupakiem skierował piłkę do bramki.

0:2 Rudnevs 88
Rundevs otrzymał podanie na prawą stronę pola karnego i mocnym strzałem strzelił drugą bramkę dla Lecha.

0:3 Mikołajczak 89
Ślusarski dośrodkował piłkę w pole karne, a Mikołajczak pięknym strzałem głową przelobował golkipera gospodarzy.