Ekipa Terzicia na remis z Mainz

Wtorkowy mecz Borussii okazał się bardzo wyrównany i o wyniku zdecydowała druga połowa.

Borussia miała nie lada problem z drużyną z końca tabeli. Mainz postawiło twarde warunki

Początek spotkania był dość wyrównany. Jedna i druga drużyna grała bardzo solidnie w formacji defensywniej. W 29. minucie rzut wolny na bramkę zamienił pomocnik Borussi Julian Brandt. Zawodnicy w żółtych trykotach stracili jednak prowadzenie na dwie minuty przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę. Sepp Van den Berg zdobył gola głową po precyzyjnej wrzutce z rożnego.

Druga połowa to walka o środek boiska. Lekką przewagę wykazywali podopieczni Edina Terzica. Spotkanie nie zostało rozstrzygnięte i obydwie drużyny podzieliły się punktami przy wyniku 1:1.

Dortmundczycy po 16. kolejkach mają zgromadzonych zaledwie 27. oczek co daje im piątą lokatę w lidze.