Drużyna Wrzesińskiego odpadła z eliminacji LE

W czwartek trwają zmagania w rewanżowych meczach II rundy eliminacji Ligi Europy. Z rozgrywkami pożegnał się Kajrat Ałmaty, którego piłkarzem jest Konrad Wrzesiński.

W II rundzie eliminacji zespół z Kazachstanu rywalizował z Hapoelem Beer Szewa. Pierwsze spotkanie rozegrane przed tygodnie w Izraelu zakończyło się zwycięstwem 2:0 gospodarzy.

W rewanżu na swoim stadionie Kajrat nie zdołał odrobić strat. Mecz zakończył się wynikiem 1:1 – gospodarze prowadzili od końcówki pierwszej połowy po trafieniu obrońcy Rade Dugalicia, zaś w 63. minucie ten sam zawodnik skierował piłkę do własnej bramki.

Kajrat kończył mecz w dziewiątkę, ponieważ czerwonymi kartkami ukarani zostali kolejno Yeldos Akhmetov, Vladimir Plotnikov (rezerwowy bramkarz) oraz Gafurzhan Suyumbayev.

Wrzesiński rozpoczął zawody na ławce rezerwowych. Polski skrzydłowy pojawił się na boisku dopiero w 83. minucie, zastępując Bauyrzhana Islamkhana.