Dobry mecz Zielińskiego, wygrana Napoli

Mistrzowie Włoch z drugim zwycięstwem ligowym z rzędu! Podopieczni trenera Rudiego Garcii pokonali na wyjeździe Leece 4:0 i w dobrych nastrojach mogą przystępować do wtorkowego meczu z Realem Madryt. Dobre spotkanie w sobotnie popołudnie rozegrał Piotr Zieliński, który zanotował asystę przy jednej z bramek.

Rywalizację lepiej rozpoczęli mistrzowie Włoch, którzy jako pierwsi objęli prowadzenie w tym starciu. W 16. minucie spotkania Piotr Zieliński świetnie dośrodkował piłkę z rzutu wolnego w pole karne, gdzie znalazł idealnie Leo Ostigaarda, który strzałem głową przy prawym słupku otworzył wynik meczu. Gospodarze nieco schowani, nieryzykujący w ofensywie przez większą część pierwszej połowy mieli szansę, aby doprowadzić do wyrównania w 25. minucie. Jednak strzał Nikoli Kristovicia wybronił wówczas Alex Meret

Sześć minut później zawodnicy Leece mieli jeszcze lepszą sytuację na gola wyrównującego. Marin Pongracić wykorzystał zamieszanie w polu karnym Napoli po rozegraniu rzutu rożnego, ale z kilku metrów uderzył jednak wysoko ponad bramką. Natomiast po stronie mistrzów Włoch bardzo aktywny był Zieliński. Polak w 40. minucie mógł dopisać drugą asystę w tym spotkaniu, ale Giovanni Simeone uderzył z dystansu obok lewego słupka bramki gospodarzy.

Zieliński miał też szansę, aby wpisać się na listę strzelców w pierwszej połowie, ale jego uderzenie zostało zablokowane. Po pierwszych czterdziestu pięciu minutach Napoli było na minimalnym prowadzeniu, ale w drugiej połowie musieli się mieć na baczności.

Napoli mocno rozpoczęło również drugą część rywalizacji. W 51. minucie Khwicza Kvaratskhelia świetnie dośrodkował piłkę z lewego skrzydła w pole karne, gdzie odnalazł się świetnie Victor Oshimen, który strzałem z najbliższej odległości podwyższył prowadzenie gości. Gospodarze strzelili gola kontaktowego sześć minut później, ale nie został on uznany, gdyż wcześniej Kristović zagrał piłkę ręką.

Mistrzowie Włoch natomiast mogli podwyższyć prowadzenie w 67. minucie rywalizacji, ale strzał Giacomo Raspadoriego z dystansu wybronił Władimiro Falcone. Goście pod koniec spotkania nieco zwolnili tempo gry, ale wciąż mieli pełną kontrolę nad tym spotkaniem. Postawili również kropkę nad „i” w 88. minucie meczu. Gianluca Gaetano, który kilka minut wcześniej pojawił się na placu gry strzelił zza pola karnego w lewy róg bramki Falcone i przypieczętował wygraną swojej drużyny.

W doliczonym czasie gry Napoli dołożyło jeszcze jednego gola. Gaetano był faulowany w polu karnym gospodarzy przez jednego z graczy Leece, a sędzia podyktował rzut karny. Jedenastkę na gola pewnym strzałem w lewy róg bramki zamienił Matteo Politano.

Tym samym Napoli odniosło drugie ligowe zwycięstwo z rzędu, które choć częściowo poprawi morale w drużynie po trudnych ostatnich tygodniach. Mistrzów Włoch już we wtorek czeka ważne grupowe starcie w Lidze Mistrzów, gdyż do Neapolu przyjedzie Real Madryt.