Dobra forma Chelsea trwa

Chelsea pod wodzą Mauricio Pochettino ma za sobą dwa dobre występy zakończone zwycięstwami. The Blues przyjechali na Turf Moor w celu przedłużenia tej dobrej passy i pokonania Burnley.

Ekipa Vincenta Kompanego nie bała się grać agresywnie i wyżej wyjść do pressingu. Dobrze zorganizowani The Clarets na początku meczu skutecznie utrudniali Chelsea płynne rozgrywanie piłki.

Pierwszą groźną okazję goście wypracowali sobie w 14. Minucie. Raheem Sterling świetnie poradził sobie z obrońcą i zdołał oddać strzał zza pola karnego. Piłka po uderzeniu doświadczonego Anglika minęła jednak słupek.

Zaledwie minutę później to Burnley wykorzystało swoją okazję! The Clarets przeprowadzili szybką, akcję czym zaskoczyli defensorów rywali. Roberta Sancheza strzałem po ziemi pokonał Odobert.

Chelsea po straconej bramce zdecydowanie dominowała rywala, jednak miała problemy z wykończeniem sytuacji. Nad The Blues zlitował się defensor Burnley, Al.-Dakhil. Belg niefortunnie interweniował przy dośrodkowaniu Raheema Sterlinga i skierował piłkę do własnej siatki. Mauricio Pochettino i jego podopieczni wyrównali wynik w 42. minucie.

Do przerwy nie działo się już nic ciekawego i zawodnicy obu drużyn schodzili do szatni przy wyniku 1:1.

Chelsea wyszła bardzo zmotywowana na drugą połowę i już w 49. minucie wyszła na prowadzenie! Raheem Sterling wpadł w pole karne rywali i został sfaulowany na skraju pola karnego. Sędzia podyktował jedenastkę, którą wykorzystał Cole Palmer. Było to pierwsze trafienie Anglika w nowych barwach.

Zdecydowanie był to mecz Raheema Sterlinga. Anglik po kilku minutach kolejny raz uczestniczył w bramce zdobytej przez The Blues, tym razem jako strzelec. Skrzydłowy mocnym strzałem wykorzystał dobre podanie od Conora Gallaghera.

Chelsea nie miała jednak zamiaru się zatrzymać. Czwartego gola dla drużyny ze Stamford Bridge zdobył wracający po zawieszeniu Nicolas Jackson. Senegalczyk wykorzystał dobre podanie od Palmera. Napastnik przełożył sobie jeszcze rywala w polu karnym i z bliskiej odległości pokonał Trafforda.

Do końca spotkania piłka nie lądowała już w siatce żadnej z drużyn. Chelsea po problemach w pierwszej połowie zdołała ostatecznie wygrać z Burnley 4:1. The Blues potwierdzają swoją dobrą formę i wygrywają trzeci mecz z rzędu. Dokonali więc czegoś, czego przez długi czas kibice zespołu ze Stamford Bridge nie widzieli. Vincent Kompany i jego zawodnicy natomiast spędzą kolejną kolejkę w strefie spadkowej.