Derby w Manchesterze, czas na niezapomniane emocje

Podopieczni Pepa Guardioli nie zostawili żadnych złudzeń swoim rywalom. Zdominowali to spotkanie i pewnie zwyciężyli w derbach.

90+4′
Koniec spotkania. Manchester City zwycięża 3:0.

90′
Sędzia dolicza 4. minuty.

88′
Bruno Fernandes wykonał rzut rożny, ale nie udało mu się podać do któregoś z kolegów. Piłka bardzo łatwo wybita przez obronę.

86′
Zmiana:
Eriksen ->Antony
Rashford -> Martial
Grealish -> Doku
Alvarez -> Kovacic

80′
GOL! Manchester City dobija United. Erling Haaland podaje piłkę, a Phil Foden wbija ją do pustej bramki. United na kolanach.

75′
Zmiana:
Lindelof -> Reguilon
Hojlund -> Garnacho

70′
Podanie w pole karne odbiera niekryty Erling Haaland. Ostrożnie strzela w światło bramki, ale Andre Onana doskonale broni.

68′
Marcus Rashford stanął przed szansą na wyrównanie. Przyjął długie podanie, ale oddaje strzał minimalnie obok bramki.

66′
Z tego dośrodkowania z rzutu rożnego, który wykonał Christian Eriksen już nic nie będzie. Obrońcy są przygotowani i przerywają akcję przeciwników.

65′
United ma szansę z rzutu rożnego.

61′
The Citizens zwalnia tempo gry wymieniając kombinację podań z pierwszej piłki i po przyjęciu.

57′
Manchester City coraz pewniej sobie pogrywa. United wydaje się być bezsilne.

54′
Grealish oddaje strzał, ale Andre Onana, pewnie interweniuje.

52′
United dłużej utrzymuje się przy piłce.

48′
Gol! Erling Haaland zmienia wynik na 0:2 główkując z bliska tuż pod poprzeczkę, po dobrym dośrodkowaniu, które wykonał Bernardo Silva.

45′
Wracamy do gry. W przerwie meczu zmieniony został Amrabat, w jego miejsce wchodzi Mason Mount.

45+4
To koniec emocji w tej połowie. Zawodnicy schodzą do szatni.

45+4
Kapitalna parada Onany! Bramkarz w fantastyczny sposób rzuca się aby wybić piłkę po strzale Haalanda.

45+2
Czerwone Diabły miały po raz pierwszy od dawna okazję. Strzał Maguire po rzucie rożnym jest jednak daleki od perfekcji i Ederson nie musi interweniować.
45
W pierwszej połowie zagramy 4. minuty dłużej.

43′
Żółtą kartką ukarani Amrabat i Foden po małej przepychance.

41′
Jeśli Erik Ten Hag, myśli o zwycięstwie w tym meczu, musi wpłynąć na swoich zawodników.

39′
The Citizens przejmują coraz większą kontrolę nad spotkaniem. To już kolejny rzut rożny dla ekipy Guardioli.

35′
Małe zamieszanie w polu karnym United i w ostatniej chwili piłkę wybija Maguire.

30′
Ależ szansę miał Hojlund na odkupienie win po sprowokowaniu karnego! Podanie zawodnica City, spadło mu pod nogi, wyszedł sam na sam z Edersonem, ale w ostatnim momencie obrońca wybił go z rytmu biegu i akcja kończy się niecelnym strzałem.

25′
GOL! Do jedenastki podszedł oczywiście Erling Haaland i pewnie umieścił piłkę w siatce.

24′
Mamy rzut karny dla City! Po analizie VAR, arbiter uznał, że Hojlund nieprzepisowo łapał rywala.

22′
Sędzia główny podchodzi do monitora VAR, aby sprawdzić czy przy ostatnim dośrodkowaniu nie zostały przekroczone przepisy w polu karnym.

20′
Dośrodkowanie z rzutu wolnego zostaje wybite przez defensywne United.

17′
Żadna z drużyn nie potrafi zdominować meczu i oglądamy bardzo zacięty mecz.

12′
Czerwony Diabły szukały swojej szansy w kontrataku, ale The Citizens zdążyli odbudować formację.

10′
Mecz przeniósł się do środka pola i rozpoczęło się wzajemne badanie swojej formy dnia.

8′
Dobry strzał głową oddaje Phil Foden, ale bramkarz Czerwonych Diabłów był czujny.

7′
Goście spokojnie rozgrywają piłkę przed polem karnym Onany.

4′
Gospodarze weszli z dużą ilością energii w ten mecz.

2′
Strata w środku pola pomocnika City wykorzystał McTominay, ale jego strzał był zbyt słaby.

1′
Jest godzina 16:30 i sędzia po raz pierwszy używa gwizdka! Rozpoczynamy emocje w derbach!

16:16

Pep Guardiola, natomiast wystawia następującą jedenastkę:

16:15

W takim zestawieniu obejrzymy drużynę Erika Ten Haga:

Witamy Państwa bardzo serdecznie na relacji tekstowej z gorącego meczu derbowego, gdzie zmierzą się ze sobą ekipy z Manchesteru. Faworytami tego starcia są zeszłoroczni zwycięzcy Premier League, ale nikt dzisiaj nie będzie odbierał szans Czerwonym Diabłomm, którzy na pewno zechcą udowodnić swoją jakość.