Soccer Football - Serie A - Inter Milan v AC Milan - San Siro, Milan, Italy - September 22, 2024 AC Milan's Matteo Gabbia scores their second goal,Image: 910802397, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: Alessandro Garofalo / Reuters / Forum

Derby Mediolanu dla Milanu! Inter musiał uznać wyższość odwiecznego rywala

Mediolan jest czerwono-czarny. Milan rzutem na taśmę pokonał 2:1 Inter po golu w ostatniej minucie meczu. Rossonerri przerwali derbową niemoc.

Jan Broda

Sześć. Tyle meczów derbowych z rzędu Milan był zmuszony uznawać wyższość Interu. Na szczęście dla Rossonerrich, zła passa w rywalizacji z odwiecznym rywalem zza miedzy właśnie dobiegła końca.

A przecież nastroje w czerwono-czarnym obozie przed pierwszym gwizdkiem były na wskroś pesymistyczne. Milan wygrał tylko jedno z pięciu meczów w tym sezonie, a posada Paulo Fonseki zawisła na włosku.

Milan nie mógł wymarzyć sobie lepszego początku. W 10. minucie Christian Pulisic wykorzystał bierność w obronie Interu i po indywidualnym rajdzie przedarł się w pole karne, gdzie z zimną krwią wykończył akcję.

Nerazzurri odpowiedzieli przed przerwą trafieniem Federico Dimarco. Aż do końcowych minut na tablicy wyników utrzymywał się remis i wszystko wskazywało na to, że w stolicy Lombardii zapanuje bezkrólewie.

Aż w ostatniej minucie doliczonego czasu gry Tijjani Reijnders dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne, gdzie do piłki wyskoczył Matteo Gabbia, który uderzeniem głową przechylił szalę zwycięstwa na korzyść Milanu.

Piotr Zieliński pojawił się na boisku dopiero na ostatni kwadrans. Reprezentant Polski wszedł z ławki w 74. minucie za Nicolo Barellę.

Milan zrównał się w tabeli z Interem. Po pięciu kolejkach obie mediolańskie ekipy mają na swoim koncie po 8 punktów. (JB)