Derby Londynu dla Arsenalu! [zapis relacji]

Derby Londynu to show podopiecznych Artety. The Gunners rozbijają swoich rywali nie zostawiając im najmniejszych szans na nawiązanie jakiejkolwiek rywalizacji.

86′
Fabio Vieira z narożnika spróbował zaskoczyć bramkarza. Piłka leci obok bramki.

82′
Świetna akcja Jesusa, który gubi całą obronę podaniem do Rice. Anglik oddaje strzał w słupek, ale sędzia liniowy podnosi chorągiewkę wskazując pozycję spaloną.

81′
Zmiana:
Saka -> Vieira

79′
Tempo meczu zdecydowanie spadło. Gospodarze nie spieszą się ze swoimi atakami, a wyraźnie zniechęcone Chelsea nie potrafi odebrać piłki rywalom.

78′
Madueke -> Casadei
Gilchrist -> Thiago Silva

76′
Gabriel położył się na boisku prosząc o pomoc medyczną.

74′
Chelsea grając po obwodzie stara się znaleźć lukę w obronie Gunners.

72′
Trossard -> Martinelli
Havertz -> Gabriel Jesus
Partey -> Jorginho
Tomiyasu -> Zinchenko

69′
Nokaut na Emirates Stadium! 5:0! Ben White kapitalnie przelobował Petrovica uderzeniem z powietrza.

68′
Sterling próbuje swoich sił strzałem bezpośrednim z rzutu rożnego, ale uderzenie jest zbyt lekkie.

67′
Fernandez -> Chalobah
Mudryk -> Sterling

64′
Havertz poprawia swój wynik strzelecki w tym sezonie. Niemiec otrzymuje podanie na 12. metrze i poprawia sobie piłkę, żeby uderzyć bardzo precyzyjnie na bramkę. Piłka odbita jeszcze od słupka wpada do siatki.

63′
Chelsea stara się podejść wyżej w grze pressingiem, ale podopieczni Artety radzą sobie z tym bez problemu i długo utrzymują się przy piłce.

60′
Jackson miał świetną sytuację na zdobycie gola honorowego w meczu. Napastnik z najbliższej odległości chcąc ominąć Raye uderza w boczną siatkę.

56′
Kai Havertz wykorzystuje w końcu swoją szansę! Napastnik w sytuacji sam na sam z bramkarzem oddaje silny strzał pod poprzeczkę i mamy już 3:0!

52′
GOOOL! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego gubi się obrona Chelsea i piłka przypadkowo spada pod nogi Bena White, który zachowuje zimną krew i pewnym strzałem na drugi słupek pokonuje bramkarza. Arsenal już na dwubramkowym prowadzeniu.

50′
Fantastycznie między obrońców podaje Odegaard do Havertza. Niemiec po raz kolejny jednak się myli i dalej mamy 1:0.

48′
Kolejna szansa Declana Rice! Anglik oddaje mocny strzał na bramkę z pola karnego, ale czujny w bramce Petkovic nie pozwala się oszukać.

45′
Wracamy do gry po krótkiej przerwie. Zobaczymy czy Pochettino odpowiednio zmotywował swoją ekipę na drugą połowę.

45′
Na koniec pierwszej połowy arbiter wyciąga jeszcze dwukrotnie żółty kartonik. Najpierw ukarany Trossard a za chwilę trener Mikel Arteta za swoje niesportowe zachowanie.

44′
W drugiej części meczu to Chelsea częściej dochodziła do głosu i dłużej potrafiła się utrzymać przy piłce na połowie rywali.

43′
Kartonikiem w żółtym kolorze ukarany również Cucurella.

42′
Gilchrist ukarany żółtą kartką za faul na Trossardzie.

41′
Arsenal dynamicznie ruszył z kontrą, ale źle rozegrał akcję Havertz i w posiadaniu ponownie The Blues.

40′
Chelsea w ofensywie, ale brakuje ostatniego celnego podania.

34′
Saka oddaje strzał po rozegraniu z rzutu rożnego, ale piłka po jego próbie kończy wysoko w trybunach.

32′
Arsenal bardzo agresywnie w pressingu próbuje odbierać piłkę już pod polem karnym rywali.

30′
Enzo Fernandez dopada do odbitej przez obrońców piłki i oddaje strzał. Niewiele zabrakło, bo piłka minęła lewy słupek o centymetry.

27′
Petrovic świetnie broni! Bramkarz w ciągu kilkunastu sekund kapitalnie zaprezentował swój refleks i dwukrotnie odbija uderzoną na jego bramkę piłkę

25′
Saka mógł podwyższyć prowadzenie, ale uderzenie było zbyt lekkie.

21′
Kapitalna próba strzału Declana Rice. Anglik obrócił się w efektowny sposób z rywalem na plecach, ale jego uderzenie o centymetry mija poprzeczkę.

20′
Goście po raz kolejny próbują w ataku, ale dośrodkowanie pewnie łapie Raya.

17′
Pierwsza akcja bramkowa Chelsea w tym spotkaniu. Po rzucie rożnym centymetry dzielą jednego z zawodników The Blues od przecięcia piłki w polu karnym.

14′
Gospodarze dominują w tym spotkaniu. Nie pozwalają swoim rywalom dojść do głosu.

11′
Chelsea atakowało z kontry, ale obrona Arsenalu szybko odbudowała i akcja ponownie wraca do rozegrania przez obronę.

10′
Kai Havertz fatalnie rozgrywa akcje. Niemiec będąc w polu karnym miał kolegę na idealnej pozycji. Piłka jednak nie dotarła do partnera po słabym podaniu.

9′
Tomiyasu prosi o pomoc medyczną po starciu z napastnikiem rywali.

7′
Arsenal wciąż w natarciu. The Gunners cały czas są zagrożeniem dla obrony Chelsea.

4′
GOOOL! Szybkie otwarcie meczu liderów Premier League! Declan Rice świetnie wchodzi w pole karne mijając rywali i podaje do Leandro Trossarda, który pokonuje Petrovica strzałem między nogami.

2′
Enzo Fernandez fauluje rywala.

1′
Kai Havertz w pierwszej akcji meczu złapany na spalonym.

21:00
Rozpoczynamy to widowisko!

20:35 Arbitrem dzisiejszego starcia jest Simon Hooper.

20:30 Składy na dzisiejszy mecz:

Witamy wszystkich bardzo serdecznie na relacji live z wtorkowego hitu. Zmierzą się ze sobą dwaj rywale z jednego miasta. Arsenal na Emirates Stadium podejmie Chelsea.