Der Klassiker dla Bayernu Monachium

Bayern Monachium z łatwością wykorzystał niemoc i w zasadzie nieobecność Borussii Dortmund. Bawarczycy pewnie wygrali 4:0 i po raz kolejny triumfują w Der Klassiker!

Harry Kane z hat-trickiem (fot. EXPA / 400mm.pl)

Borussia Dortmund nie odwróciła trendu i nie przerwała dominacji Bayernu w Der Klassiker. Monachijczycy byli zdecydowanie lepsi tego wieczora i pewnie pokonali piłkarzy z Zagłębia Ruhry.

Początek spotkania był zdecydowanie na korzyść Die Roten, już w 4. minucie Dayot Upamecano wykorzystał dośrodkowanie Sane i pewnym uderzeniem głową trafił do siatki. Borussia była kompletnie pogubiona w pierwszych minutach, a Bayern to skrzętnie wykorzystywał. W 9. minucie goście całkowicie rozbroili szyki obronne BVB i Sane ponownie asystował, tym razem dla Kane’a wykładając Anglikowi piłkę niczym na złotej tacy.

Gospodarze często byli przy piłce, tkali akcje na połowie Bayernu ale w przekroju całego meczu nie mieli ani jednej dobrej okazji, by strzelić choćby jedną bramkę honorową. Po przerwie katem BVB był Harry Kane. Napastnik Bayernu w 72. minucie skorzystał z podania Comana, natomiast w ostatniej akcji meczowej zdobył kolejnego gola, kompletując hat-tricka i stawiając pieczątkę przy derbowym zwycięstwie Monachijczyków.

Bayernm goni Bayer w klasyfikacji ligowej, przewaga drużyny Xabiego Alonso wynosi 2 oczka. Borussia powoli odsuwa się od czuba tabeli i teraz ma 7 oczek straty do pozycji lidera.