22.09.2024, Mercedes Benz Arena, Stuttgart, GER, 1. FBL, VfB Stuttgart vs Borussia Dortmund, 4. Runde, im Bild v.li. Julian Ryerson (Borussia Dortmund, #26), Jamie Leweling (VfB Stuttgart #18) // during the German Bundesliga 4th round match between VfB Stuttgart and Borussia Dortmund at the Mercedes Benz Arena in Stuttgart, Germany on 2024/09/22. EXPA Pictures © 2024, PhotoCredit: EXPA/ Eibner-Pressefoto/ Wolfgang Frank

Austria, Italy, Spain, Slovenia, Serbia, Croatia, Germany, UK, USA and Sweden  OUT!
---
newspix.pl / 400mm.pl

Ligi w Europie Liga Narodów

Debiutant bohaterem Niemców. Die Mannschaft blisko pierwszego miejsca w grupie

Reprezentacja Niemiec wygrała 1:0 z Holandią w 4. kolejce Ligi Narodów po golu debiutanta Jamiego Lewelinga. Ich przewaga nad Oranje wzrosła do 5 punktów.

Przed pierwszym gwizdkiem sędziego doszło do oficjalnego pożegnania Ilkaya Guendogana, Thomasa Mullera i Manuela Neuera którzy niedawno zakończyli reprezentacyjną karierę.

Pierwsza połowa rozpoczęła się od dominacji reprezentacji Niemiec. Już w 2. minucie do bramki Holendrów trafił Jamie Leweling. Jak się później okazało jeden z jego kolegów był wcześniej na spalonym i gol nie został uznany. W kolejnych minutach holenderski bramkarz Bart Verbruggen zatrzymał Tima Kleindiensta i Maximiliana Mittelstadta. Do przerwy Niemcy nie byli w stanie udokumentować swojej przewagi. Holendrzy natomiast przez całą pierwszą połowę nie stworzyli żadnej sytuacji podbramkowej i wynik 0:0 był zdecydowanie lepszy niż ich gra.

W drugiej połowie poprawiła się gra gości, lecz to Niemcy wyszli na prowadzenie. Debiutanckiego trafienia doczekał się Leweling, który w 63. minucie dopadł do wybitej piłki i mocnym strzałem pokonał Verbruggena. Oranje pierwszą poważną sytuację mieli w 77. minucie. Z około 20 metrów w poprzeczkę trafił wtedy Xavi Simons. W 84. minucie po podaniu Lewelinga dogodną sytuację zmarnował Mittelstadt, który uderzył niecelnie z rykoszetem o rywala. Pierwszy celny strzał Holendrzy oddali w 90. minucie. Donyell Malen uderzył z dystansu i gospodarzy uratowała tylko świetna interwencja Olivera Baumanna. Ostatecznie podopiecznym Juliana Nagelsmanna udało się dowieźć korzystny rezultat to ostatniego gwizdka sędziego i znacznie przybliżyć do wygrania grupy. (AC)