KRAKOW 21.07.2024
MECZ 1 KOLEJKA PKO EKSTRAKLASA  SEZON 2024/2025 -- POLISH FOOTBALL FIRST LEAGUE MATCH: Cracovia - Piast Gliwice
NZ PATRYK DZICZEK PATRYK SOKOLOWSKI

Cracovia podtrzymała tradycję. Hołduje jej już szósty sezon

Piast prowadził z Cracovią od 18. do 89. minuty, ale mecz zakończył się remisem. Pasy przyzwyczaiły to rozpoczynania sezonu w ten sposób.

Maciej Sarosiek

To znaczy bez porażki. Nie zaznały jej w pierwszej kolejce żadnych z poprzednich pięciu rozgrywek. W tym okresie dwa razy wygrali (z Pogonią Szczecin i Górnikiem Zabrze), a trzy razy zremisowali (z Zagłębiem Lubin, Górnikiem Łęczna oraz Stalą Mielec).

Każda passa kiedyś dobiega jednak końca i niemal do ostatniej akcji niedzielnego spotkania wydawało się, że tak będzie w tym przypadku. W 18. minucie wynik otworzył Jorge Felix, który dobił piłkę nogą po strzale głową jednego ze swoich partnerów. Prowadzenie gości utrzymało się do 89. minuty.

W tej na 1:1 trafił Mick van Buren. Jak debiutować w nowych barwach, to właśnie tak – ratując drużynę przed przegraną, zapewniając jej punkt.

Ponadto umożliwiając podtrzymanie tradycji dotyczącej wyników notowanych w pierwszej kolejce sezonu PKO BP Ekstraklasy. Cracovia hołduje jej już szósty rok.