Czestochowa, 29.07.2024
PKO EKSTRAKLASA PILKA NOZNA MECZ 2 KOLEJKA SEZON 2024/25 Rakow Czestochowa - Cracovia
POLISH FIRST LEAGUE FOOTBALL GAME Rakow Czestochowa - Cracovia
NZ PATRYK MAKUCH VIRGIL GHITA

Polska Ekstraklasa

Cracovia nie leży Rakowowi

Raków Częstochowa nie lubi i nie potrafi grać z Cracovią. To potwierdziło się w poniedziałkowy wieczór przy Limanowskiego.

Kamil Sulej

Od pierwszej minuty Raków zabrał futbolówkę i nie zamierzał jej oddać rywalom. Przewaga w posiadaniu piłki nie przełożyła się na sytuacje strzeleckie. Dopiero w 12 minucie drużyna Marka Papszuna oddała pierwszy celny strzał. Henrich Ravas był jednak czujny i nie dał się zaskoczyć Gustavowi Berggrenowi. To był jedyny celny strzał w pierwszej bezbramkowej połowie..

Cracovia praktycznie nie istniała w ofensywie, a do tego została zmuszona do roszady w defensywie. Jakub Jugas zastąpił kontuzjowanego Arttu Hoskonena. W 37 minucie Raków również musiał dokonać przedwczesnej zmiany: Władysława Koczergina zmienił Ben Lederman.

W 48 minucie Cracovia objęła prowadzenie. Kacpra Trelowskiego centrostrzałem zaskoczył Mikkel Maigaard. Raków potrzebował chwili, aby otrząsnąć się z niespodziewanej straty. W 58 minucie Ravas świetnie interweniował po strzale Ante Crnaca zza szesnastki. Po chwili możliwości bramkarza Pasów sprawdził Jean Carlos. Dobrze dysponowany Słowak nie dał się jednak zaskoczyć.

W końcówce Raków dążył do wyrównania. Najlepsze okazje w jednostronnym fragmencie spotkania mieli Bogdan Racovitan, Kamil Pestka i Crnac, lecz Ravas we wszystkich przypadkach spisał się na medal. Cracovia wygrała 1:0 z Rakowem.