RZESZOW 24.08.2024
MECZ 7. KOLEJKA BETCLIC I LIGA SEZON 2024/25 --- POLISH FIRST LEAGUE FOOTBALL MATCH: STAL RZESZOW - ODRA OPOLE
KAMIL KOSCIELNY EDVIN MURATOVIC

Cios za cios. Odra zatrzymała Stal

Odra Opole dwa razy wychodziła na prowadzenie, ale Stal Rzeszów była w stanie dwukrotnie wyrównać. Sobotnie spotkanie 7. kolejki Betclic 1 Ligi zakończyło się wynikiem 2:2.

Maciej Ziółkowski

Stal przystępowała do sobotniego meczu po pięciu zwycięstwach i jednej porażce. Rzeszowianie zostali zatrzymani przez Odrę Opole, która wcześniej uzbierała siedem punktów w sześciu spotkaniach.

Goście objęli prowadzenie już w 13. minucie. Błysnął Edvin Muratović, który skutecznie główkował po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Stal dość szybko odpowiedziała, wykorzystując zamieszanie po kornerze. Do remisu doprowadził Andreja Prokić, który oddał udany strzał głową, po koźle.

Po przerwie Odra znowu objęła prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego doszło do odbijanki w polu karnym rzeszowian, po której najlepiej odnalazł się Jiri Piroch, potężnie uderzając pod poprzeczkę. Stal była w stanie ponownie zareagować w 82. minucie. Tomasz Bała, który chwilę wcześniej pojawił się na boisku, sfinalizował centrę z lewej flanki na bliższy słupek. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2:2.

W następnej (8.) kolejce ligowej zespół z Rzeszowa zagra na wyjeździe z Pogonią Siedlce, a Odra podejmie ŁKS. (MZ)