BVB wyszarpała awans!

Borussia Dortmund w rewanżowym meczu 1/2 finału Ligi Mistrzów z PSG znów zagrała mądrze i dojrzale taktycznie. Po raz drugi wygrała z mistrzami Francji 1:0 i zasłużenie awansowała do finału Champions League na Wembley!

Zgodnie z przewidywaniami, od pierwszych minut do ataku ruszyło PSG. Najlepszą sytuację w 7. minucie miał Kylian Mbappe, ale jego strzał w wielkim stylu obronił Gregor Kobel. Impet gospodarzy szybko jednak się zmniejszył i do akcji wkroczyli goście z Dortmundu.

W 19. minucie mocne uderzenie posłał Ryerson, ale trafił w boczną siatkę. W 35. minucie z kolei fantastycznym rajdem popisał się Karim Adeyemi, który minął kilku piłkarzy PSG i znalazł się sam przed Gianluigim Donnarummą. Włoski bramkarz popisał się jednak w tej sytuacji kapitalną interwencją. W pierwszej odsłonie, mistrzowie Francji byli zdecydowanie częściej przy piłce (61% do 39%), ale nie przekładało się to na konkretne sytuacje bramkowe. Podobnie jak przed tygodniem, żółto-czarni radzili sobie bardzo dobrze.

Druga połowa także rozpoczęła się od ataków PSG. W 47. minucie przed świetną szansą znalazł się Warren Zaire-Emery, ale młodzian fatalnie spudłował. W 50. minucie, ku zdziwieniu kibiców w Parku Książąt, na prowadzenie wyszli gracze Edina Terzicia. Z rzutu rożnego świetnie dośrodkował Julian Brandt, a piłkę do siatki głową skierował niepilnowany Matts Hummels.

Po stracie bramki, piłkarze Luisa Enrique błyskawicznie zabrali się do odrabiania strat. W 60. minucie tuż przed bramką znalazł się Goncalo Ramos, ale Portugalczyk w tej sytuacji fatalnie spudłował. Cztery minuty później, jego rodak, Nuno Mendes oddał mocny strzał z dystansu, ale trafił w słupek.

W samej końcówce, gospodarze starali się wyrównać wszelkimi możliwymi sposobami. Strzał Mbappe z ostrego kąta obronił Kobel. Z kolei po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, głową nieznacznie chybił Marquinhos. Chwilę później, w zamieszaniu podbramkowym w poprzeczkę huknął Mbappe. W 87. minucie również Vitinha trafił w obramowanie bramki BVB.

Wszystko jednak na nic. Gracze z Dortmundu górowali we wtorek nad rywalem mądrością i dojrzałością taktyczną i zasłużenie awansowali do finału.