Bundesliga: Zwycięstwo Bayernu

Bayern Monachium pokonał na wyjeździe Mainz 3:1 w meczu 23. kolejki Bundesligi. Drużyna Louisa van Gaala została wiceliderem rozgrywek.

Bayern narzucił od początku spotkania wysokie tempo. Już w 9. minucie na listę strzelców wpisał się Bastian Schweinsteiger, tuż po przerwie drugą bramkę dla Bawarczyków zdobył Thomas Muller. Przy obu golach asystował wracający do składu po kontuzji Arjen Robben. Trzeci gol dla gości padł po celnym uderzeniu Mario Gomeza. Piłkarzy z Moguncji stać było jedynie na bramkę honorową i ostatecznie mecz zakończył się wygraną Bayernu 3:1.

Bawarczycy po zwycięstwie nad Mainz awansowali na drugą pozycję w tabeli Bundesligi. Po 23 kolejkach podopieczni Van Gaala tracą do lidera, Borussii Dortmund 13 punktów.