Polska Reprezentacja Polski

Bundesliga: „Polska” Borussia wypunktowała Bayer

W meczu 18. kolejki Bundesligi Borussia Dortmund potwierdziła aspiracje mistrzowskie, ogrywając na wyjeździe Bayer Leverkusen 3:1 (0:0). W składzie lidera ligi niemieckiej od początku spotkania pojawiła się trójka reprezentantów Polski.

Łukasz Piszczek na prawej obronie, Jakub Błaszczykowski na prawym skrzydle a Robert Lewandowski jako wysunięty napastnik – w takim ustawieniu wyszli od początku spotkania z Aptekarzami polscy zawodnicy Borussii. Do przerwy nic nie wskazywało na wysoką porażkę gospodarzy, którzy w obecnym sezonie walczą o czołowe lokaty w Bundeslidze.

W drugiej części gry sporą przewagę zyskała jednak ekipa przyjezdna. Dwie bramki w odstępie czterech minut strzelił Kevin Grosskreutz, przy jednej z nich asystował Lewandowski. Dzieła zniszczenia zespołu z Leverkusen dokończył Mario Gotze. Bayer stać było jedynie na gola honorowego autorstwa Stefana Kiesslinga. Trójka Polaków rozegrała tym razem pełne 90 minut i mogła cieszyć się z kolejnego zwycięstwa swojej drużyny, przybliżającego klub z Dortmundu do tytułu mistrza Niemiec.