Ligi w Europie Bundesliga

Bundesliga: Klęska FC Koeln, kolejna asysta Peszki

FC Koeln z Adamem Matuszczykiem i Sławomirem Peszko w podstawowym składzie poniosło klęskę w niedzielnym spotkaniu 29. kolejki Bundesligi przegrywając na wyjeździe z Borussią Moenchengladbach aż 1:5. Zwycięstwo odniósł natomiast zajmujący drugie miejsce w tabeli Bayer Leverkusen.

Drużyna z Koeln fatalnie rozpoczęła swój mecz przegrywając do przerwy już 0:3. Wynik w 29. minucie otworzył Juan Fernando Arango, a dwa kolejne gole dołożył Marco Reus. Po przerwie nadzieję gościom dał Milivoje Novaković, który skutecznie wykończył akcję i podanie od Sławomira Peszki, ale złudzeń pozbawili ich Filip Daems i Havard Nordtveit.

Adam Matuszczyk spędził na murawie cały mecz, a w 89. minucie został ukarany żółtą kartką. Peszko został zmieniony w 70. minucie.

Stratę do Borussii Dortmund zmniejszył z kolei Bayer Leverkusen, który 2:1 pokonał St. Pauli. Dla zwycięzców trafiali Stefan Kiessling i Lars Bender, a drużynę z Hamburga stać było jedynie na gola Charlesa Takyi.