Bundesliga: Błaszczykowski uratował remis dla Borussii

Blisko wyjazdowej porażki w sobotnim spotkaniu 29. kolejki Bundesligi była liderująca w tabeli Borussia Dortmund. Zespół Łukasza Piszczka, Jakuba Błaszczykowskiego i Roberta Lewandowskiego zremisował 1:1 z zajmującym dotąd siódme miejsce Hamburgerem SV, a jedynego gola dla drużyny z Dortmundu w końcówce strzelił były pomocnik Wisły Kraków.

Podopieczni Juergena Kloppa przegrywali od 39. minuty, gdy rzut karny skutecznie wykonał Ruud van Nistelrooy. Parę minut wcześniej sędzia nie uznał gola zdobytego przez Lucasa Barriosa, a goście długo bili głową w mur. Dopiero w drugiej minucie doliczonego czasu gry na gola podanie od Patricka Owomoyeli zamienił Jakub Błaszczykowski, który w 62. minucie zmienił Roberta Lewandowskiego. Cały mecz rozegrał z kolei Łukasz Piszczek.

Punkty po raz kolejny stracił także Bayern Monachium, który na wyjeździe zremisował z FC Nuernberg 1:1. Bawarczycy prowadzili od 5. minuty po golu Thomasa Muellera, wyrównał natomiast w drugiej połowie Christian Eigler.

Straty do czołówki odrabia Schalke 04 Gelsenkirchen, które pokonało 1:0 VfL Wolfsburg po trafieniu Hiszpana Jose Manuela Jurado. Trzy punkty wywalczyły również SC Freiburg oraz Hannover 96.