Chorzow, 02.08.2024
BETCLIC 1 LIGA PILKA NOZNA MECZ 3 KOLEJKA SEZON 2024/25 Ruch Chorzow - Pogon Siedlce
POLISH FIRST LEAGUE FOOTBALL GAME Ruch Chorzow - Pogon Siedlce
NZ RADOSC BRAMKA GOL FILIP STARZYNSKI SZYMON KARASINSKI

Bramka z rzutu rożnego, pierwszy punkt beniaminka

Ruch Chorzów zremisował u siebie 1:1 z Pogonią Siedlce w 3. kolejce Betclic 1 Ligi. Gospodarze objęli prowadzenie po pięknym golu Filipa Starzyńskiego, a goście wyrównali w końcówce spotkania, po bramce Daniela Pika.

Maciej Ziółkowski

Ruch od początku rzucił się do ofensywy, kreując liczne sytuacje. Miejscowi stwarzali zagrożenie w polu karnym gości, którzy bronili się praktycznie całym zespołem, zablokowali parę uderzeń, choćby Daniela Szczepana. Tuż przed przerwą napastnik „Niebieskich” złożył się do obiecującej przewrotki, ale uderzył wysoko nad poprzeczką.

Pogoń sporadycznie przedostawała się w okolice bramki gospodarzy, lecz wypracowała kilka okazji. Można wspomnieć m.in. o uderzeniu Cezarego Demianiuka z 12. metra, z którym uporał się Jakub Szymański.

Chorzowianie prowadzili grę i dążyli do objęcia prowadzenia, a w 56. minucie dopięli swego. Błysnął Filip Starzyński, który strzelił pięknego gola, bezpośrednio z rzutu rożnego. „Niebiescy” nie poszli za ciosem, nie konstruowali już tylu ataków, co wcześniej. To się na nich zemściło w końcówce piątkowego spotkania.

W 84. minucie pokazali się zmiennicy Pogoni. Titas Milasius precyzyjnie dośrodkował z lewego skrzydła na dalszy słupek, do niepilnowanego Daniela Pika, który udanie zamknął akcję na wślizgu, ustalając wynik meczu (1:1).

Po trzech spotkaniach Ruch ma na koncie pięć punktów, a beniaminek Betclic 1 Ligi, który zaczął sezon od dwóch porażek, wywalczył pierwsze „oczko”.