Borussia w finale LM! [zapis relacji]

Sen Marco Reusa trwa! Borussia Dortmund pierwszym finalistą tegorocznej LM! Kapitalne widowisko skończyło się szczęśliwie dla BVB.

KONIEC!
PSG 0:1 Borussia

89′
Bezsilność PSG staje się już porażająca. Gospodarze chyba wyczerpali limit szczęścia w meczu z Barceloną.

87′
Vitinha oddaje strzał niczym z armaty. Piłka odbija się jednak po raz kolejny od poprzeczki.

86′
Cóż za szczęście BVB. Kolejne strzały na przestrzeni kilku sekund lądują albo na poprzeczce albo na ciałach rzucających się ofiarnie obrońców.

84′
Zmiana:
Brandt -> Nmecha

83′
Żółtą kartkę za niesportowe zachowanie ukarany Hakimi.

79′
Nawałnica strzałów francuskiej drużyny. Wszystko zostaje zablokowane przez obrone BVB.

76′
Zmiana:
Zaire Emery -> Lee Kang In

75′
Dembele bardzo agresywnym wślizgiem stara się odebrać piłkę i sędzia wyciąga żółty kartonik.

73′
Strzał Mbappe sprzed pola karnego wysoko ponad poprzeczką.

70′
Borussia bardzo głęboko się broni. PSG stara się nakręcać i przyspieszać jeszcze bardziej swoje akcje ofensywne.

66′
Zmiana:
Sancho -> Sule

64′
Dembele wchodzi dynamicznie w pole karne. Hummels wchodzi wślizgiem i dosłownie milimetry przed linią pola karnego fauluje francuza.

62′
Zmiana:
Fabian Ruiz -> Asensio
Ramos -> Barcola

61′
PSG w natarciu. Paryżanie mocno naciskają i zaczynają spychać Borussie do głębokiej obrony.

59′
Ramos dostaje piłkę na 11. metr i bez wahania wolejem uderza na bramkę. Bramkarz odprowadza wzrokiem piłkę, która leci ponad poprzeczką.

55′
Zmiana:
Adeyemi -> Reus

49′
Mats Hummels! Niemiec pokonuje Donnarumme strzałem głową po rzucie rożnym! Borussia wpada w euforię i od finału dzielą ich już tylko minuty. W dwumeczu prowadzą 2:0.

46′
Zaire Emery już w pierwszej akcji mógł dać swojej ekipie upragnione prowadzenie! Zawodnik z najbliższej odległości trafia jednak w słupek.

45′
Wracamy do gry!

45′
Czas na przerwę. Pierwsza część nie przyniosła nam bramek. Na ten moment to Borussia jest bliżej finału.

42′
Ruiz oddaje strzał z pierwszej piłki, która odbija się rykoszetem od jednego z obrońców i mija słupek o centymetry.

40′
Vitinha posyła bombę z okolic 30. metra. Na szczęście Borussi, piłka leci prosto w środek.

35′
Kapitalnie Donnarumma! Włoch wygrał pojedynek sam na sam z Adeyemim i utrzymał swoją drużynę przy szansach na finał.

31′
Paryżanie wyraźnie przyspieszyli i coraz większe kłopoty z obroną mają przyjezdni.

30′
Dembele dostał świetną piłkę w polu karnym, która finalnie ląduje daleko w trybunach po fatalnym strzale.

28′
Borussia cofnęła się do obrony, pozwalając grać rywalom. Ekipa z Dortmundu czeka na błędy rywali i stara się błyskawicznie przenieść piłkę pod przeciwne pole karne.

22′
Mecz przeniósł się do środka pola. Dłuższe wymiany nie przenoszą skutku.

18′
Fullkrug świetnie bierze na ścianę i oddaje piłkę do Ryersona, który huknął z woleja w boczną siatkę bramki Donnarummy.

12′
Goncalo Ramos chciał zaskoczyć strzałem z dystansu, ale próba niecelna.

10′
PSG w natarciu. Borussia bardzo dobrze broni w pierwszych minutach.

5′
Mbappe z sytuacejnej piłki oddaje strzał wolejem, ale prosto w bramkarza.

3′
Szybki mecz od początku. Obydwie drużyny mają już na swoich kontach po jednym celnym strzale.

1′
Borussia wznawia grę z autu na połowie rywali.

21:00
Rozpoczynamy wielkie widowisko i czekamy na pierwszego finalistę tegorocznej LM!

20:35
Arbitrem głównym dzisiejszego pojedynku jest Daniele Orsato.

20:30
Składy na dzisiejsze starcie prezentują się następująco:

Witamy wszystkich bardzo serdecznie na pierwszym meczu rewanżowym w ramach półfinału LM! Borussia w tegorocznej edycji wciąż pozytywnie. Podopieczni Terzicia tydzień temu pokonali na swoim stadionie 1:0 gości z Paryża. Dziś na Parc de Princes czeka nas świetnie widowisko!