Bezproblemowe zwycięstwo Monaco

Ligi w Europie Inne ligi

Mateusz Wieteska nie zatrzymał rozpędzonego Monaco. Ekipa z księstwa wygrała na Stade Gabriel Montpied 2:0.

Jedyne bramki w dzisiejszym meczu padły na początku spotkania. Już w trzeciej minucie meczu podopiecznych Philippe’a Clementa na prowadzenie wyprowadził obrońca Guillermo Maripan. Z rzutu wolnego dośrodkował Caio Henrique, a stoper z Chile strzałem głową pokonał bramkarza gospodarzy. Przewagę Monakijczyków dziesięć minut później powiększył Breel Embolo. Na uwagę zasługuje w tym wypadku bardziej asysta niż sam gol. Aleksandr Gołowin zabawił się z jednym z obrońców Clermont, przedryblował go i wystawił piłkę na pustą bramkę szwajcarskiemu napastnikowi, któremu nie pozostało nic innego jak tylko skierować futbolówkę do siatki. Embolo tym golem zrównał się liczbą bramek z takimi zawodnikami jak Neymar, Terem Moffi, Wissam Ben Yedder i Jonathan David.

Mateusz Wieteska rozegrał całe spotkanie.

Monaco zajmuje czwartą pozycję w tabeli. Do podium traci tylko jeden punkt, choć trzecie Lens ma jeszcze do rozegrania swój mecz w tej kolejce.