Akturkoglu (SL Benfica) Torjubel, jubelt nach seinem Treffer zum 1:1, Liga Portugal Betclic, SL Benfica v CD Santa Clara, Estádio da Luz am 14. September 2024 in Lissabon, Portugal. (Foto von Joao Rico/DeFodi Images)

Akturkoglu (SL Benfica) celebrates after scoring his team's first goal, Liga Portugal Betclic, SL Benfica v CD Santa Clara, Estádio da Luz on September 14, 2024 in Lisbon, Portugal. (Photo by Joao Rico/DeFodi Images)
LIGA PORTUGALSKA PILKA NOZNA SEZON 2024/2025
POLAND ONLY!

---
newspix.pl / 400mm.pl

Benfica wygrywa zacięty mecz

Podopieczni Bruno Lage już w pierwszych minutach objęli prowadzenie, którego nie oddali do końca spotkania, mimo że w końcówce gospodarze złapali kontakt.

Serbska Crvena Zvezda, w meczu inaugurującym ich zmagania w Lidze Mistrzów na stadionie w Belgradzie, zmierzyła się z wicemistrzami Portugalii.
Benfica wyszła na prowadzenie już w 9. minucie za sprawą Akturkoglu, który potwierdził swoją wysoką formę, zdobywając piątą bramkę w trzech ostatnich meczach. W 29. minucie świetnie wykonany rzut wolny przez Kokcu podwyższył wynik na 2:0. Pomocnik oddał precyzyjny i silny strzał, na który bramkarz nie zdążył zareagować..

Gospodarze nie zdołali odrobić strat a jedynie odpowiedzieli golem w końcówce na 1:2, gdy na kilka minut przed zakończeniem Milson znalazł się w polu karnym i skutecznie wykończył akcję.