Bayern po raz 11. z rzędu mistrzem Niemiec!

Bayern Monachium sięgnął po 11. z rzędu i 33. w ogóle mistrzostwo Niemiec! Die Roten w dramatycznych okolicznościach przedłużyli swoją krajową dominację.

Po porażce 1:3 z RB Lipsk i utracie fotelu lidera na rzecz Borussi Dortmund na kolejkę przed końcem sezonu wydawało się, że trwająca nieprzerwanie od 2013 roku mistrzowska dominacja Bayernu w Niemczech w końcu zostanie przerwana.

BVB miała dwa punkty przewagi nad drugimi w tabeli monachijczykami i wszystko w swoich rękach. W ostatnim meczu z Mainz musieli tylko się nie potknąć, by finiszować na pierwszym miejscu i utrzeć nosa odwiecznemu rywalowi.

Stało się jednak inaczej. Borussia tylko zremisowała 2:2. W tym samym czasie podopieczni Thomasa Tuchela toczyli trudny bój z 1. FC Koeln. Wprawdzie szybko, bo już w 8. minucie, objęli prowadzenie za sprawą Kingsleya Comana, to 81. minucie Dejan Ljubicic doprowadził do wyrównania z rzutu karnego.

Tuż przed końcem, w 89. minucie, błysk geniuszu Jamala Musiali przechylił szalę zwycięstwa na korzyść Die Roten.

W obliczu identycznej liczby punktów (po 71 oczek na koncie), o kolejności w tabeli zadecydował bilans bramkowy, który korzystniejszy miał Bayern. Tym samym jedenaste z rzędu (i trzydzieste trzecie w ogóle) mistrzostwo Niemiec stało się faktem.