Bayern Monachium znów liderem

Bayern Monachium dotrzymuje kroku Borussii Dortmund i również wygrał swój mecz w 23. kolejce. Bawarczycy wygrali z VfB Stuttgart 2:1.

Drugie z rzędu zwycięstwo Bayernu Monachium w Bundeslidze. Aktualny mistrz Niemiec wygrał niezwykle równe starcie z VfB Stuttgart 2:1.

Bawarczycy wcale nie mieli proste zadania na Mercedes-Benz Arenie. Gospodarze postawili mocne warunki i dotrzymywali kroku mistrzowi Niemiec. W pierwszej części spotkania nieco lepszą drużyną okazał się Bayern, goście wyszli na prowadzenie w 39. minucie po trafieniu Matthijsa de Ligta.

Po przerwie widowisko znacznie się wyrównało, Stuttgart odważniej podchodził pod bramkę Bayernu i zespół z Bawarii również przeprowadzał ataki w kierunku bramki Fabiana Bredlowa. W 62. minucie niezawodny ostatnimi czasu Choupo-Moting podwyższył wynik na 2:0, asystę przy bramce zanotował Thomas Mueller.

W końcówce gospodarzom udało się zdobyć kontaktowego gola, Juan Jose Perea pokonał Yanna Sommera i starcie zakończyło się wynikiem 2:1 dla Monachijczyków.

Sytuacja na szczycie klasyfikacji wygląda bardzo ciekawie. Bayern powrócił na fotel lidera ligi, jednak ma tyle samo punktów co Borussia Dortmund.

Na samym dnie tabeli również nie brakuje emocji. VfB Stuttgart balansuje na krawędzi. Ma 19 oczek na koncie i zajmuje 15. miejsce – tyle samo punktów mają trzy, ostatnie drużyny w klasyfikacji.