Bayer Leverkusen wciąż niepokonany!

Dzisiaj o 18:30 czeka nas Der Klassiker, czyli starcie Borussii z Bayernem. Wszyscy czekają na ten mecz, a w tle Bayer Leverkusen wygrywa i umacnia się na pozycji lidera.

Xabi Alonso rośnie w siłę jako jeden z najlepszych trenerów w Europie. Jego drużyna pozostaje niepokonana w lidze po dziesięciu meczach, z dziewięcioma zwycięstwami i jednym remise.

Dzisiejsze starcie okazało się wyjątkowo trudne dla Aptekarzy. Wydawało się, że zwycięstwo to tylko formalność po tym jak w 9. minucie piłkę do siatki wpakował znajdujący się w świetnej formie Florian Wirtz, a w ostatnich akcjach pierwszej połowy wynik na 2:0 podwyższył Grimaldo.

Jednak Hoffenheim nie poddało się. Po przerwie potrzebowali zaledwie kwadransa, aby wyrównać wynik. Hradecky popełnił fatalny błąd w 56. minucie, podając piłkę do Antona Stacha, który bez wahania go przelobował.

Zaledwie dwie minuty później Wout Weghorst zdobył bramkę, która wyrównała stan spotkania, i mecz rozpoczął się od nowa. Goście nie mieli zamiaru opuszczać boiska tylko z jednym punktem i w 70. minucie Grimaldo ponownie wprowadził swoją drużynę na prowadzenie.

Wynik pozostał niezmieniony, co pozwoliło Aptekarzom cieszyć się pełnym kompletu punktów. Dzięki tej wygranej umacniają swoją pozycję na szczycie Bundesligi.