Bayer Leverkusen wciąż bez porażki w lidze

Drużyna Xabiego Alonso po raz kolejny pokazuje wolę walki. Przegrywali większość spotkania, by wyrównać w końcówce.

Goście bardzo szybko otworzyli wynik spotkania i do ostatniego gwizdka nie oddali prowadzenia.

Już w 5. minucie akcję swojej drużyny na bramkę zamienił Ryerson. Dobrą pracę w tej akcji wykonał Fulkrug, który w polu karnym utrzymał się przy piłce, aby oddać ją w idealnym momencie do kolegi.

Gospodarze odpowiedzieli w doliczonym czasie gry pierwszej połowy strzałem niezawodnego w tym sezonie Floriana Wirtza. Niemiec pięknym uderzeniem od poprzeczki zakończył akcję swojej drużyny bramką. Po chwili, jednak ich radość przerwała decyzja sędziego VAR o spalonym i do przerwy schodziliśmy z wynikiem 0:1.

Bayer się nie poddał i wyrównanie przyszło na 10. minut przed końcem meczu. Wejście smoka zaliczył Schick, który kilka sekund po wejściu na boisko zaliczył asystę do Bonifacego.

Mecz zakończył się wynikiem 1:1 i Bayer wciąż może pochwalić się brakiem porażki w lidze.