Bayer Leverkusen nie przestaje wygrywać

Bayer Leverkusen kontynuuje rozjeżdżanie przeciwników w rozgrywkach Bundesligi. Maszyna Xabiego Alonso miała jednak ciężary naEuropa-Park Stadion we Freiburgu.

Bayer Leverkusen nie przestaje wygrywać w Bundelidze. Lider tabeli tym razem wygrał na wyjeździe z Freiburgiem 3:2 i zmierza w kierunku mistrzostwa Niemiec.

„Aptekarze” objęli prowadzenie już w 2. minucie meczu po trafieniu Wirtza. Freiburg jednak bardzo szybko odpowiedział trafieniem Ritsu Daoana. Lider tabeli schodził na przerwę z prowadzeniem, na kilka minut przed przerwą trafił Adam Hlozek.

Bramka Patrika Schika tuż po wznowieniu gry wskazywała, że Bayer jest już coraz bliżej 22. wygranej w tym sezonie ligowym. W końcówce do siatki trafił jeszcze Yannik Keitel, jednak gracze z Leverkusen dociągnęli wygraną do ostatniego gwizdka sędziego.

Niesamowita passa meczów bez porażki trwa. Bayer utrzymał dziesięciopunktowe prowadzenie nad Bayernem w klasyfikacji ligowej.