Bawarskie derby dla Bayernu!

Zgodnie z oczekiwaniami, Bayern rozprawił się z Augsburgiem i rządzi w Bawarii! Die Roten pokonali lokalnego rywala 3:1 w 19. kolejce Bundesligi.

Bayern Monachium wygrał z Augsburgiem w Derbach Bawarii, rozgrywanych w ramach 19. serii gier niemieckiej Bundesligi. Die Roten zbliżyli się do Bayeru Leverkusen, który jeszcze rozegra swoje spotkanie w trwającej kolejce.

Jako pierwsi do siatki trafiali gospodarze, ale gol Elvisa Rexhbecaja nie został uznany. W 23. minucie Aleksandar Pavlocić umieścił piłkę w siatce i było to zarazem premierowe trafienie 19-letniego Niemca w barwach Bayernu Monachium. Tuż przed samą przerwą prowadzenie podwyższył Alphonso Davies.

W trakcie pierwszej połowy boisko opuścił Kinsley Coman, wskutek kontuzji nie był w stanie kontynuować meczu.

Początek drugiej połowy był świetny w wykonaniu Augsburga, który przejął inicjatywę i efektem tego był gol kontaktowy Ermedina Demirovicia.

Harry Kane kilka minut później trafił do siatki, ponownie ustawiając prowadzenie Bayernu na dwa gole. Dla Anglika to 23. gol w tym sezonie Bundesligi, napastnik Bayernu ciągle goli rekord Roberta Lewandowskiego w liczbie goli zdobytych w jednym sezonie.

Augsburg zdołał odpowiedzieć drugim trafieniem Demirovicia w 94. minucie, tym razem z rzutu karnego. Bayernowi udało się jednak dowieźć zwycięstwo, choć końcówka starcia nie była prosta.

Bayern jest na drugim miejscu w tabeli, mając póki co oczko mniej od prowadzącego Bayeru. Augsburg spada na 12. lokatę.